11 Şubat 2011 Cuma

Yatak Odası.

Blimpliza

Elimde birikmiş dergiler, arka yüz'ü yüzsüzce okunmuş kitaplar.. İçine alan hikayeleriyle başımı döndüren filmler, içimi dalgalandıran, sesimi renklerinden, hayatlarına, müziğine aşık olduğum adamlar, kadınlar, hiçlerden albümler.

Odam, geri dönüşüm kutum benim..

-Kaprislerimin en gerceği odamda-

Tanımadığınız birinin odasına girmek ne mükemmel bir andır. Bidiğiniz ama dokunmadığınız sadece tanımadıgınıza acılan minik bi çekmece gibi. Daha iyi tanır belki bi anda gereksiz çok seversin karşındakini. Ben sevmiştim çok minik bir şey yüzünden..

Severim kendine has genç odalarını,

Özenle kesilmiş zamanında hayranı oldugun sonrasında utandığın herşey o oda'da olur bilirim. İlk konser biletini, elle düzeltmek suretiyle asılır bakılır bakılır. AHh o sevdiğin müzik grubunun ilahı poster de duvarındaysa hele, hah! tamam işte; burası benim Dünyam! dersin bunu da bilirim:)

Zamanla kaybettiğim bi huyum var. Mesela ben asla ve asla takım olmayan carsaf,yorgan,yastık kombinasyonlarında olamazdım. İçim daralır, yatakta huzur bulamaz, uyuyamazdım. Eşofman takımım için de keza öle..

Şimdi sadece yatak odası nevresim takımı takıntım az biraz devam eder iken üstü şişhane altı top!hane bi giyim şekli benimsedim uykumda. Bu sebeple gergin uyanıyorum kim bilir..

Neyse ya.

Şimdi bunları yazdıktan sonra bu yorgun kadın, bu saatte bu dumanlı kafayla, yatagını özledi. Esnedi kocaman çenesi kocaman bı tak!! etti, aklı cenesindeki sorunsala takıldı. fix sıkıldı.iyi seyirler.

5 yorum:

 1. Eğer sıkılıyorsanız sayfamda son yazdığım post üzerinde konuşabiliriz. Kahveler ve çiftekavrulmuş türk lokumu ikramımdır size..


  Kandilinizi kutlarım..

  Bu arada.. Yanınızda taşıyacağımız bir kitap..
  Her derde deva ilaç gibi sakinleştirici bir kitap..
  Bu kitapla ilgili tanıtıcı bilgileri bütün blogçu doslarımla sayfamda paylaşıyorum.

  Memnun kalacaksınız.. Mutlu olacaksınız..

  http://mefkuremiz.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Hayırlı geceler diliyorum.

  YanıtlaSil
 3. "Profesyonel, yaptığı işi mutlaka birilerine öğreten, eserini görmek isteyendir."

  http://mefkuremiz.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Profösör gecikmeli de olsa merhaba, blogunuzu takip edeceğim ve katılacağım pek tabi sohbetinize de teşekkür ederimm:)

  YanıtlaSil
 5. bence sen o odayı terk etmelisin yaşama alanın bir odadan ibaret olamaz

  YanıtlaSil

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.